Wiseco Piston Kit HD 1200 Pan/Shovelhead (3517X-4012P8)
258,75 €
Esgotado
REF:
WK1612
Categoria: Powersports
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.517 in |
| Bore - Oversize | .080 in |
| Bore - Standard | 3.437 in |
| Compression Ratio - Actual | 9:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1263 cc |
| Dome Volume | +52.0 cc |
| Engine Type | 74 ci |
| GTIN | 00193564149558 |
| Package Height | 99,06 mm |
| Package Length | 246,38 mm |
| Package Weight | 1360.78 g |
| Package Width | 127,00 mm |
| Piston Head Type | Domed |
| Stroke | 3.968 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.089 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.087 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.800 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.045 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 1200 Pan/Shovelhead (3517X-4012P8)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.