Wiseco Piston Kit Ford 2300 FT 4Cyl 1.590 (6120A4) B:3.820
578,95 €
Esgotado
REF:
WK120A4
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.820 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.590 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -3.4 cc |
| GTIN | 00193564071729 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 6078.14 g |
| Package Width | 274,32 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.912 in |
| Ring Set Recommended | 3820A (x4) |
| Rod Length | 5.205 in |
| Stroke | 3.126 in |
| Volume | -3.4 |
| Weight - Nominal | 410 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Ford 2300 FT 4Cyl 1.590 (6120A4) B:3.820” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.