Wiseco Piston Kit Chrysler 6.1L Hemi +4cc Dome 4.080 B:4.080
1 282,48 €
Esgotado
REF:
WK471X25
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | HEMI – GEN 3 |
| Bore - Actual | 4.080 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.205 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 4 cc |
| GTIN | 00193564073815 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 716,28 mm |
| Package Weight | 5715.26 g |
| Package Width | 266,70 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4082GFX |
| Rod Length | 6.243 in |
| Stroke | 3.580 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Chrysler 6.1L Hemi +4cc Dome 4.080 B:4.080” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.