Wiseco Piston Kit Chevy LT1 6.2L -2cc 1.304 CH B:4.065
1 425,40 €
Esgotado
REF:
WK0233XS
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen V |
| Bore - Actual | 4.065 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.304 in |
| Dome Volume | -2 cc |
| GTIN | 00193564070555 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4067GFX (x8) |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 3.622 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Chevy LT1 6.2L -2cc 1.304 CH B:4.065” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.