Wiseco Piston Kit CHEVY LSX -25cc R/DOME 1.110 CH B:4.155
1 342,33 €
Esgotado
REF:
WK0035X155
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LSX |
| Bore - Actual | 4.155 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.110 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -25 cc |
| GTIN | 00193564067067 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Reverse Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4158GFX (x8) |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 4.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit CHEVY LSX -25cc R/DOME 1.110 CH B:4.155” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.