Wiseco Piston Kit Chevy LS Series -11cc R/Dome 1.050 B:4.030
1 342,33 €
Esgotado
REF:
WK450X3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| Bore - Actual | 4.030 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.050 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -11 cc |
| GTIN | 00193564073174 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 5851.34 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Reverse Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4032GFX (x8) |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 4.100 / 4.125 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Chevy LS Series -11cc R/Dome 1.050 B:4.030” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.