Wiseco Piston Kit Chevy LS 12cc Dome 1.300 CH B:4.010
1 342,33 €
Esgotado
REF:
WK447X1
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| Bore - Actual | 4.010 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.300 in |
| Dome Volume | 12 cc |
| GTIN | 00193564073037 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4014GFX (x8) |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 3.622 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Chevy LS 12cc Dome 1.300 CH B:4.010” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.