Wiseco Piston kit BMW 3.6L 24V(S38B36) (9.0:1) 94.25mm
941,60 €
Esgotado
REF:
WKE241M9425
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.5L 24v – S38B36 |
| Bore - Actual | 94.25 mm |
| Bore - Oversize | 0.85 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.22 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.4:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.28- mm |
| Dome Volume | -24.0 cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 9425XX |
| Weight - Nominal | 401 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston kit BMW 3.6L 24V(S38B36) (9.0:1) 94.25mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.