Wiseco Piston Kit BBC Quick 16 +42cc Dome 1.120 B:4.560
1 335,01 €
Esgotado
REF:
WK478B6
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Additional Info | Semi-Hollow Dome |
| Bore - Actual | 4.560 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.120 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 42 cc |
| GTIN | 00193564074027 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Recommended | JG86H8-4560-5 |
| Rod Length | 6.535 in |
| Stroke | 4.250 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit BBC Quick 16 +42cc Dome 1.120 B:4.560” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.