Wiseco Piston Kit BBC BIG CHIEF 3815 HEAD +15.6cc B:-
1 335,01 €
Esgotado
REF:
WK480B105
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.605 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.060 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 15.6 cc |
| GTIN | 00193564074133 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 716,28 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 266,70 mm |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit BBC BIG CHIEF 3815 HEAD +15.6cc B:-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.