Wiseco Piston Kit 6.2L 3rd Gen Hemi Hellcat / Demon, .945
1 262,93 €
Esgotado
REF:
WK0400X1
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | HEMI – GEN 3 |
| Bore - Actual | 4.100 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.280 in |
| Dome Volume | -3.5 cc |
| GTIN | 00193564110855 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 0.945 in |
| Ring Set Included | 4100VM |
| Rod Length | 6.200 in |
| Stroke | 3.580 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit 6.2L 3rd Gen Hemi Hellcat / Demon, .945” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.