Wiseco Piston Kit 350 SBC 23 Degree +13.5cc 1.125CH B:4.035
1 326,47 €
Esgotado
REF:
WK0129B35
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.035 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.125 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 13.5 cc |
| GTIN | 00193564068972 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | JG7708-4030-5 |
| Rod Length | 6.125 / 6.000 in |
| Stroke | 3.480 / 3.750 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit 350 SBC 23 Degree +13.5cc 1.125CH B:4.035” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.