Wiseco Piston Chevy LS Series -32cc Dish 1.115×4.070 B:4.070
1 342,33 €
Esgotado
REF:
WK396X7
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| Bore - Actual | 4.070 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.115 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -32 cc |
| GTIN | 00193564072283 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 716,28 mm |
| Package Weight | 6350.29 g |
| Package Width | 266,70 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4072GFX (x8) |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 4.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Chevy LS Series -32cc Dish 1.115×4.070 B:4.070” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.