Wiseco Mitsubishi 4G63 GenII 2.0L 16V (9.5:1)(-9.3cc)-
665,86 €
Esgotado
REF:
WK666M87AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 7-bolt, 2.4L 16v – 4G64 |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 2.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 34.87 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1/9.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.13- mm |
| Dome Volume | -11.4 cc |
| GTIN | 00193564089984 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 2358.68 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8700XX |
| Rod Length | 150.00 mm |
| Stroke | 100.00 mm |
| Weight - Nominal | 377 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Mitsubishi 4G63 GenII 2.0L 16V (9.5:1)(-9.3cc)-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.