Supertech Valve Spring Kit Toyota 1ZZ/2AZ Dual
798,89 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1015-TC
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.4L 16v – 2AZ-FE |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241827 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 12.50 mm |
| Open Pressure | 226 @ 12 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS5.5/TC |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-TS/TC |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 81 @ 34 |
| Spring Rate | 12.1 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Toyota 1ZZ/2AZ Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.