Supertech Valve Spring Kit Subaru EZ30 Dual
1 114,33 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1015-SU6
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241815 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 15.20 mm |
| Open Pressure | 184 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS5.5/T1 |
| Seat Locator | SEAT-TS/SUB |
| Seat Pressure | 63 @ 36.10 |
| Spring Rate | 12.1 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Subaru EZ30 Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.