Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.5L 24v – VQ35DE |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241823 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | Single |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS2081 |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 14.50 mm |
| Open Pressure | 150 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | Single |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS5.5/T6 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Pressure | 55 @ 35 |
| Spring Rate | 9.60 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan VQ35” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.