Supertech Valve Spring Kit Nissan RB20 Single
1 074,58 €
Esgotado
REF:
SPRK-2081-RB20
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241816 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | Single |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-2081 |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 12.10 mm |
| Open Pressure | 156 @ 9 |
| Outside Diameter Inner | Single |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-NVG1015/T1 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT SS-2820-2.2 |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 70 @ 32.8 |
| Spring Rate | 9.6 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan RB20 Single” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.