Supertech Valve Spring Kit Nissan KA24 Dual
742,91 €
Esgotado
REF:
SPRK-H1002D-240
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.4L 16v – KA24DE |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 19.50 mm |
| GTIN | 01037721241747 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.85 mm |
| Kit Spring | SPR-H1002D |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 15.30 mm |
| Open Pressure | 225 @ 11.80 |
| Outside Diameter Inner | 20.50 mm |
| Outside Diameter Outer | 29.05 mm |
| Retainer | RET-H70/T1 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-H/N240 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 73 @ 34.85 |
| Spring Rate | 10.0 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan KA24 Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.