Supertech Valve Spring Kit Mitusbishi 6G72 Dual
1 254,35 €
Esgotado
REF:
SPRK-M2521-T1
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 6G72T |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 24.70 mm |
| GTIN | 01037721242972 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 19.30 mm |
| Kit Spring | SPR-2521-2 |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 16.60 mm |
| Open Pressure | 178 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 19.30 mm |
| Outside Diameter Outer | 26.40 mm |
| Retainer | RET-M2521/T1 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-TS-SUB4 |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 75 @ 41.36 |
| Spring Rate | 10.0 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mitusbishi 6G72 Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.