Supertech Valve Spring Kit Hyundai 2.0L T Theta Dual
798,21 €
Esgotado
REF:
SPRK-HY1015-2
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Hyundai |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – G4KF |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721244947 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-HY1015 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 14.50 mm |
| Open Pressure | 196 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS5.5/T1EX |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-M1015-1 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 75 @ 35.30 |
| Spring Rate | 12.1 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Hyundai 2.0L T Theta Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.