Supertech Valve Spring Kit Honda NSX Dual
1 114,33 €
Esgotado
REF:
SPRK-H1000D-NSX
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241736 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.90 mm |
| Kit Spring | SPR-H1000D |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 15.70 mm |
| Open Pressure | 205 @ 12 |
| Outside Diameter Inner | 20.50 mm |
| Outside Diameter Outer | 29.70 mm |
| Retainer | RET-K20A2/T2-NS |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-H1020DS |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 67 @ 36.4 |
| Spring Rate | 11.5 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Honda NSX Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.