Supertech Valve Spring Kit Ford/Mazda Duratec/MZR
809,37 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS-DUR-BE2
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Ford, Mazda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – Duratec, 2.3L 16v – Duratec, 2.3L 16v – MZR |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 21.80 mm |
| GTIN | 01037721244210 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 19.70 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015-BE |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 13.00 mm |
| Open Pressure | 209 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 23.20 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.70 mm |
| Retainer | RET-TS5.5/EX-BE |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-DUR1 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 82 @34.50 |
| Spring Rate | 12.7 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Ford/Mazda Duratec/MZR” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.