Supertech Valve Spring Kit BMW S54B32
1 170,63 €
Esgotado
REF:
SPRK-2521-2BM-ST
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.2L 24v – S54B32 |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 24.50 mm |
| GTIN | 01037721244165 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.5 mm |
| Inside Diameter Outer | 19.3 mm |
| Kit Spring | SPR-2521/2 |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 14.5 mm |
| Open Pressure | 186lbs@10 |
| Outside Diameter Inner | 19.3 mm |
| Outside Diameter Outer | 26.4 mm |
| Retainer | RET-BM2521/T2 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-BMS55 |
| Seat Pressure | 82lbs@41 |
| Spring Rate | 10.0 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit BMW S54B32” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.