Supertech Valve Spring Kit Audi 4.2L 40v V8
1 570,73 €
Esgotado
REF:
SPRK-AUDI4.2T
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Additional Info | Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 19.50 mm |
| GTIN | 01037721242248 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.90 mm |
| Kit Spring | SPR-A2095 ; SPR-H1002D-AU |
| Kit Spring Qty | 40 |
| Max Lift | 12.00 mm |
| Open Pressure | 180 @10.5 |
| Outside Diameter Inner | 20.50 mm |
| Outside Diameter Outer | 29.10 mm |
| Retainer | RET-AUVIT2 ; RET-AUVE/T1 |
| Retainer Qty | 40 |
| Seat Locator | SEAT-H1000 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 75 @ 33.70 |
| Spring Rate | 10.0 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Audi 4.2L 40v V8” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.