Supertech Valve Kit Intake Honda D16Z6 30.00mm (Std) Blk Nit
231,75 €
2 em stock
REF:
HIVN-1012-8
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valves Steel |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – D16Y7, 1.6L 16v – D16Y8, 1.6L 16v – D16Z, 1.7L 16v – D17, 1.8L 16v – R18 |
| Additional Info | Set of 8 |
| GTIN | 01037721244485 |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 118.50 mm |
| Material Type | Stainless Steel |
| Outside Diameter | 30.00 mm |
| Package Height | 61,00 mm |
| Package Length | 164,00 mm |
| Package Weight | 426.00 g |
| Package Width | 178,00 mm |
| Position | Intake |
| Stem Diameter | 5.48 mm |
| Treatment | Black Nitrided |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Kit Intake Honda D16Z6 30.00mm (Std) Blk Nit” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.