Supertech Valve Kit Intake Honda B16A/18C 33.00mm(Std) Blk N
147,24 €
Esgotado
REF:
HIVN-200F-8
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valves Steel |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – B16A, 1.7L 16v – B17A, 1.8L 16v – B18C1, 1.8L 16v – B18C5 |
| Additional Info | Set of 8 |
| GTIN | 01037721244337 |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 102.50 mm |
| Material Type | Stainless Steel |
| Outside Diameter | 33.00 mm |
| Package Height | 61,00 mm |
| Package Length | 165,00 mm |
| Package Weight | 462.00 g |
| Package Width | 171,00 mm |
| Position | Intake |
| Stem Diameter | 5.48 mm |
| Treatment | Black Nitrided |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Kit Intake Honda B16A/18C 33.00mm(Std) Blk N” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.