Supertech Piston Kit VW EA888 Gen 3 83.00 9.6:1
1 092,38 €
Esgotado
REF:
P4-VW20T83-G3-N7-4
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EA888 GEN3 |
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Compression Height | 29.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.6:1 |
| Dome Volume | -7.3 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | Not Included |
| Ring Set Recommended | W8300XX |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Piston Kit VW EA888 Gen 3 83.00 9.6:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.