Supertech Piston Kit Honda B20 w/B16 Head 13.5:1 w/B20-B16
975,38 €
Esgotado
REF:
P4-H8650-P8-4
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – B20B |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Dome Volume | 8 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | Not Included |
| Ring Set Recommended | W8650XX |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Piston Kit Honda B20 w/B16 Head 13.5:1 w/B20-B16” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.