SRP by JE Pistons Pro Kit SBC 400 23² Dish 4.125″
986,90 €
Esgotado
REF:
JE-367123
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.125 in |
| Bore - Oversize | STD in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.000 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 @ 70cc |
| Cylinder Head | Chevrolet 20/30 23 deg |
| GTIN | 00193564265425 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Head Type | Inverted Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | JG31F8-4125-2 |
| Rod Length | 6.250 in |
| Stroke | 3.480 in |
| Weight - Nominal | 343 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit SBC 400 23² Dish 4.125″” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.