SRP by JE Pistons Pro Kit LS3 FLAT TOP -5CC B:4.080
1 048,57 €
Esgotado
REF:
JE-298617
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.080 in |
| Bore - Oversize | .015 LS3 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.340 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.0 @ 72cc |
| Displacement | 379 ci |
| Dome Volume | -5.0 cc |
| GTIN | 00193564245403 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Piston Pin Diameter | 0.945 in |
| Ring Set Recommended | JG31F8-4075-5 |
| Rod Length | 6.098 in |
| Stroke | 3.622 in |
| Weight - Nominal | 445 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit LS3 FLAT TOP -5CC B:4.080” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.