Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.030 in |
| Bore - Oversize | .030 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.315 in |
| Compression Ratio - Actual | 8.8 @ 72cc |
| Displacement | 370 ci |
| Dome Volume | -15.5 cc |
| GTIN | 00193564244833 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | JG31F8-4030-2 |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 3.622 in |
| Weight - Nominal | 437 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit LS2 -15.5 B:4.030” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.