SRP by JE Pistons Pro Kit GM LS LM7 5300 B:3.780
1 079,42 €
Esgotado
REF:
JE-315552
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.780 in |
| Bore - Oversize | STD in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.314 in |
| Compression Ratio - Actual | 8.4 @ 68cc |
| Displacement | 325 ci |
| Dome Volume | -12.5 cc |
| GTIN | 00193564244642 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 0.945 in |
| Ring Set Recommended | JC2808-3780 |
| Rod Length | 6.098 in |
| Stroke | 3.622 in |
| Weight - Nominal | 370 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit GM LS LM7 5300 B:3.780” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.