SRP by JE Pistons Pro Kit 604 SBC CRATE KIT B:4.005
1 048,57 €
Esgotado
REF:
JE-324867
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.005 in |
| Bore - Oversize | .005 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.125 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.3:1 @ 70cc |
| Displacement | 378 ci |
| Dome Volume | -4.5 cc |
| GTIN | 00193564247162 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | JG3108-4000-7 |
| Rod Length | 6.000 in |
| Stroke | 3.750 in |
| Weight - Nominal | 432 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit 604 SBC CRATE KIT B:4.005” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.