SRP by JE Pistons Pro Kit 350 SBC FLAT TOP B:4.040
986,90 €
Esgotado
REF:
JE-279479
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.040 in |
| Bore - Oversize | .040 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.425 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.3 @ 70cc |
| Displacement | 385 ci |
| Dome Volume | -5.0 cc |
| GTIN | 00193564245885 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | JG31F8-4040-2 |
| Rod Length | 5.700 in |
| Stroke | 3.750 in |
| Weight - Nominal | 435 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit 350 SBC FLAT TOP B:4.040” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.