Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.776 in |
| Bore - Oversize | .040 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.560 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.7 @ 62cc |
| Displacement | 312 ci |
| Dome Volume | -3.1 cc |
| GTIN | 00193564247049 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | JC2808-3780 |
| Rod Length | 5.700 in |
| Stroke | 3.480 in |
| Weight - Nominal | 381 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit 305 SPRINT B:3.776” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.