SRP by JE Pistons Pro Kit 2618 SBC Dish 1.425 -16cc B:4.000
1 079,42 €
Esgotado
REF:
JE-361087
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.000 in |
| Bore - Oversize | STD in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.425 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.1 @ 70cc |
| Displacement | 377 ci |
| Dome Volume | -16.0 cc |
| GTIN | 00193564246691 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | JG3108-4000-7 |
| Rod Length | 5.700 in |
| Stroke | 3.750 in |
| Weight - Nominal | 427 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit 2618 SBC Dish 1.425 -16cc B:4.000” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.