SRP by JE Pistons Pro Kit 2618 Modular Ford Coyote B:3.650
1 141,11 €
Esgotado
REF:
JE-361130
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.650 in |
| Bore - Oversize | .020 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.1740 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 @ 57cc |
| Displacement | 306 ci |
| Dome Volume | -5.1 cc |
| GTIN | 00193564248091 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 0.866 in |
| Ring Set Recommended | JG1008-3652 |
| Rod Length | 5.933 in |
| Stroke | 3.650 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit 2618 Modular Ford Coyote B:3.650” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.