SRP by JE Pistons Pro Kit 2618 GM Gen III / IV LS FT B:4.065
1 048,57 €
Esgotado
REF:
JE-361031
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.065 in |
| Bore - Oversize | STD LS3 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.115 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.9 @ 72cc |
| Displacement | 416 ci |
| Dome Volume | -5.0 cc |
| GTIN | 00193564245458 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | JG31F8-4070-0 |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 4.000 in |
| Weight - Nominal | 404 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit 2618 GM Gen III / IV LS FT B:4.065” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.