SRP by JE Pistons Pro Kit 2618 GM Gen III / IV LS FT B:4.030
1 048,57 €
Esgotado
REF:
JE-361015
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 4.030 in |
| Bore - Oversize | .030 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.340 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.8 @ 72cc |
| Displacement | 370 ci |
| Dome Volume | -5.0 cc |
| GTIN | 00193564245588 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 0.945 in |
| Ring Set Recommended | JG31F8-4030-2 |
| Rod Length | 6.098 in |
| Stroke | 3.622 in |
| Weight - Nominal | 431 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit 2618 GM Gen III / IV LS FT B:4.030” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.