SRP by JE Pistons Kit Chrysler 400 wedge Dish 4.350
863,55 €
Esgotado
REF:
JE-366399
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Additional Info | .990 Pin |
| Bore - Actual | 4.350 in |
| Bore - Oversize | 0.030 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.815 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.7:1 @ 84cc |
| Cylinder Head | 440 Wedge |
| Dome Volume | -24 cc |
| GTIN | 00193564265647 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Head Type | Inverted Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Recommended | S100S8-4350-5 |
| Rod Length | 6.768 in |
| Stroke | 4.250 in |
| Weight - Nominal | 682 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Kit Chrysler 400 wedge Dish 4.350” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.