Piper Camshaft VAG 2.8/2.9L VR6 12v Rally
1 027,39 €
Esgotado
REF:
VR6BP300HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8/2.9L 12v – VR6 |
| Duration Exhaust | 294 deg |
| Duration Intake | 294 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2700-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.40 mm |
| TDC Intake Lift | 3.40 mm |
| Timing Exhaust | 73 – 41 deg |
| Timing Intake | 41 – 73 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.30 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.30 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 2.8/2.9L VR6 12v Rally” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8/2.9L 12v – VR6 |
| Duration Exhaust | 294 deg |
| Duration Intake | 294 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2700-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.40 mm |
| TDC Intake Lift | 3.40 mm |
| Timing Exhaust | 73 – 41 deg |
| Timing Intake | 41 – 73 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.30 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.30 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 2.8/2.9L VR6 12v Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.