Piper Camshaft VAG 1.8L 8v G60 Ultimate Road
497,36 €
Esgotado
REF:
G60BP285HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 8v – G60 |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 268 deg |
| Full Intake Lift | 114 deg |
| Power Band | 2400-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.07 mm |
| TDC Intake Lift | 1.07 mm |
| Timing Exhaust | 68 – 20 deg |
| Timing Intake | 20 – 68 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.13 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.13 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.8L 8v G60 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.