Piper Camshaft VAG 1.8L 20v Turbo Race
1 242,20 €
1 em stock
REF:
AUD20TBP300B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 20v T |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Package Height | 84,00 mm |
| Package Length | 571,00 mm |
| Package Weight | 4974.00 g |
| Package Width | 130,00 mm |
| Power Band | 3500-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.62 mm |
| TDC Intake Lift | 1.13 mm |
| Timing Exhaust | 64 – 24 deg |
| Timing Intake | 24 – 60 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.00 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 8.89 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.8L 20v Turbo Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.