Piper Camshaft VAG 1.8L 20v Turbo Fast Road
1 242,20 €
Esgotado
REF:
AUD20TBP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 20v T |
| Duration Exhaust | 246 deg |
| Duration Intake | 252 deg |
| Full Exhaust Lift | 112 deg |
| Full Intake Lift | 112 deg |
| Power Band | 2000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.60 mm |
| TDC Intake Lift | 0.53 mm |
| Timing Exhaust | 55 – 11 deg |
| Timing Intake | 14 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 9.66 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 8.26 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.8L 20v Turbo Fast Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft VAG 1.8L 20v Turbo Fast Road
1 151,19 €
Esgotado
REF:
AUD20TBP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 20v T |
| Duration Exhaust | 246 deg |
| Duration Intake | 252 deg |
| Full Exhaust Lift | 112 deg |
| Full Intake Lift | 112 deg |
| Power Band | 2000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.60 mm |
| TDC Intake Lift | 0.53 mm |
| Timing Exhaust | 55 – 11 deg |
| Timing Intake | 14 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 9.66 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 8.26 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.8L 20v Turbo Fast Road” Cancelar resposta


Avaliações
Ainda não existem avaliações.