Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Hydraulic Rally
497,36 €
Esgotado
REF:
GTIBP300HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – EG, 1.8L 8v |
| Duration Exhaust | 294 deg |
| Duration Intake | 294 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.40 mm |
| TDC Intake Lift | 3.40 mm |
| Timing Exhaust | 73 – 41 deg |
| Timing Intake | 41 – 73 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.30 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.30 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Hydraulic Rally” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Hydraulic Rally
460,91 €
Esgotado
REF:
GTIBP300HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – EG, 1.8L 8v |
| Duration Exhaust | 294 deg |
| Duration Intake | 294 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.40 mm |
| TDC Intake Lift | 3.40 mm |
| Timing Exhaust | 73 – 41 deg |
| Timing Intake | 41 – 73 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.30 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.30 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Hydraulic Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.