Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 296 deg |
| Duration Intake | 296 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2800-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.18 mm |
| TDC Intake Lift | 3.23 mm |
| Timing Exhaust | 74 – 42 deg |
| Timing Intake | 42 – 74 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.45 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.28 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.40 mm |
| Valve Intake Lift | 11.33 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Triumph 2.0/2.5 6-Cyl Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.