Piper Camshaft Toyota 2.0 16v 3SGE/3SGTE Not BEAMS Ult Road
1 083,40 €
1 em stock
REF:
TOYSGBP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 3S-GE, 2.0L 16v – 3S-GTE |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Package Height | 85,00 mm |
| Package Length | 571,00 mm |
| Package Weight | 3792.00 g |
| Package Width | 122,00 mm |
| Power Band | 2500-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.68 mm |
| TDC Intake Lift | 1.78 mm |
| Timing Exhaust | 60 – 24 deg |
| Timing Intake | 24 – 60 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.42 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 10.47 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Toyota 2.0 16v 3SGE/3SGTE Not BEAMS Ult Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.