Piper Camshaft Toyota 1.8L 16v 2ZZ VVTLI Fast Road
1 431,31 €
Esgotado
REF:
VVTLIBP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Lotus, Toyota |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – 2ZZ-GE |
| Duration Exhaust | 284 deg |
| Duration Intake | 288 deg |
| Full Exhaust Lift | 99 deg |
| Full Intake Lift | 99 deg |
| Power Band | 2000-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.40 mm |
| TDC Intake Lift | 3.88 mm |
| Timing Exhaust | 61 – 43 deg |
| Timing Intake | 45 – 63 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 3.40 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 3.88 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Toyota 1.8L 16v 2ZZ VVTLI Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.