Piper Camshaft Toyota 1.6L 20v 4A-GE Rally
1 288,89 €
Esgotado
REF:
TOY20VBP300B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.6L 20v – 4A-GE – 20v Black Top, 1.6L 20v – 4A-GE – 20v Silver Top |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 296 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3000-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.62 mm |
| TDC Intake Lift | 3.17 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 34 deg |
| Timing Intake | 42 – 74 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.31 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 8.31 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Toyota 1.6L 20v 4A-GE Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.